Dobre garnitury

Masz dobry garnitur – wiem, kim jesteś

„Mężczyzna powinien wyglądać tak, jakby kupował ubrania z najwyższą starannością, założył je z dbałością na siebie i zapomniał o nich” powiedział Hardy Amies. Doskonała definicja elegancji, prawda? Faktem jest więc, obok wielu cech osobowości, konieczność posiadania przez gentelmana właściwie wyposażonej szafy. Jej centralne miejsce zająć powinny dobre garnitury. Co to znaczy? Wszak moda to rozpędzony pociąg, który wspaniale czując się na jednej stacji, po chwili porzuca ją, by pokochać kolejną. Dlatego firmy oferujące garnitury stawiają na różnorodność propozycji, w której każdy mężczyzna odnajdzie siebie.

Klasyka gatunku

­­­­­­W zestawie obowiązkowym dobrych garniturów ważne miejsce powinien zająć ten klasyczny. Czyli jaki? Z wełny, bez zdobień, kontrastowych przeszyć, z wpuszczanymi kieszeniami, z wysoko położonymi kozerkami. Mają tu znaczenie długość marynarki, szerokość klap, liczba rozcięć. To kanon, według którego modę rozumieją i dopasowują do współczesnego mężczyzny firmy specjalizujące się wyłącznie w szyciu garniturów. Do ich salonów należy więc skierować swoje kroki.

Czarny, czy granatowy?

Obowiązujące trendy kierują wzrok mężczyzny poszukującego dobrego garnituru w stronę tych, bez wzorów. W kolorystyce nadal króluje klasyka. Jest ponadczasowa, uniwersalna. Mowa o garniturach w kolorze czarnym. Na wieszakach obok nich znajdziemy garnitury granatowe, w wielu odcieniach. Są szalenie popularne, od tych w kolorze głębokiego prawie czarnego granatu, po te w odcieniu kobaltu. To sprawia, że w tak bogatej ofercie, każdy zainteresowany bez względu na wiek, potrzebę, znajdzie to, czego i do czego potrzebuje. Czerń, czy grant to kolory mądrości, kultury, decyzyjności i klasy. Czyż nie to mają w nas widzieć Ci, którzy na nas patrzą?
To, na co nie powinno umknąć uwadze współczesnego eleganta to fakt, że beże
i kremy w kolekcji męskiej zeszły na bardzo daleki plan.

Garnitur slimowany, czyli dopasowany

Jeśli poszukujesz idealnego garnituru, nie powinieneś zostawiać tego przypadkowi, albo działać pod presją czasu. Garnitur musi być Twoją drugą skórą. Być tak wygodnym, byś swobodnie robił w nim przysiady. Dlatego absolutną koniecznością w tej sytuacji jest wizyta w renomowanym salonie mody męskiej. W komfortowych warunkach przymierzysz przynajmniej kilka modeli garniturów. Co ważne, producent zaproponuje indywidualne rozwiązanie dla Ciebie. Nie komplet, ale dobranie marynarki i spodni tak, by był to garnitur slimowany, idealnie co do milimetra pasujący na Ciebie.

Dobry garnitur tylko w dobrym towarzystwie

Zakup dobrego garnituru zawsze jest dobrą decyzją! Nie wolno jednak zapomnieć o doskonałych, tak samo ważnych jak garnitur, dodatkach. Koszula najlepiej biała na spinki, krawat, poszetka, skarpety, wygodne i skórzane buty, to fundament szafy eleganckiego, dbającego o siebie mężczyzny.

Dobry garnitur określa Ciebie

W różnorodnej ofercie garniturów na pewno znajdziemy to, co podkreśli nasz styl, osobowość, będzie à propos. W zazwyczaj dużo skromniejszej niż szafa damy garderobie gentelmana, obowiązkowo muszą się znaleźć rzeczy, w których elegancki mężczyzna będzie mógł się właściwie zaprezentować. Nie sposób jednak nie brać pod uwagę upływającego czasu, zmieniającej się mody, czasem nas….

Dlatego mężczyzna powinien wyglądać tak, jakby kupował ubrania z najwyższą starannością, założył je z dbałością na siebie i zapomniał o nich, ale by nie mogli zapomnieć o nim inni.